ALEXANDER ECKENER. "Flad båd på lavt vand". Akvatinteætsning, 1931.

335101. ALEXANDER ECKENER. "Flad båd på lavt vand". Akvatinteætsning, 1931.

Alexander Eckener (21.08.1870 Flensborg - 26.05.1944 Aalen); signeret og dateret i pladen. mål ca. Ark 35 x 30 cm, plade 23 x 15 cm.

God stand.

Få foretaget en gratis vurdering!

God stand.

HannoVerum
Antal besøg: 1.438