6 likørglas på sølvfødder, højde 7,5 cm. Davidssons Metalltryckeri&Nysilver, Kristianstad. Stemplet KHD, Kattfot, S, Krönt C, diverse årsmærker. Indgraveret.
Skål i sølv, kuglehamret og perledekoration, Erlandssons Silvervarufabriks Ab, Kristianstad, 1922. Højde 6 cm, diameter 12 cm. Stemplet ESAB, Kattfot, S, Kronet C, U7. Graveret Skånska fältrittklubben....1925.
Suppekop i sølv, Guldsmedsaktiebolaget I Stockholm, Stockholm, 1953. Højde 4,5 cm, diameter 4,5 cm. Stemplet GAB, Kattfot, S, Stockholm bystempel, C9, Vasakärven. Indgraveret Sv TK Ærespris.
Indgraveret.
Skål med strækmærker.
Brugsslitage.