Sæt SØLV, 8 dele, skål, bæger mm., totalvægt 310 gram.

335032. Sæt SØLV, 8 dele, skål, bæger mm., totalvægt 310 gram.

6 likørglas på sølvfødder, højde 7,5 cm. Davidssons Metalltryckeri&Nysilver, Kristianstad. Stemplet KHD, Kattfot, S, Krönt C, diverse årsmærker. Indgraveret.
Skål i sølv, kuglehamret og perledekoration, Erlandssons Silvervarufabriks Ab, Kristianstad, 1922. Højde 6 cm, diameter 12 cm. Stemplet ESAB, Kattfot, S, Kronet C, U7. Graveret Skånska fältrittklubben....1925.
Suppekop i sølv, Guldsmedsaktiebolaget I Stockholm, Stockholm, 1953. Højde 4,5 cm, diameter 4,5 cm. Stemplet GAB, Kattfot, S, Stockholm bystempel, C9, Vasakärven. Indgraveret Sv TK Ærespris.

Indgraveret.
Skål med strækmærker.
Brugsslitage.

Få foretaget en gratis vurdering!

Indgraveret.
Skål med strækmærker.
Brugsslitage.

Antal besøg: 1.770