CARL WILHELM MOSBLECH. Sommerlandskab med en landsby.

334519. CARL WILHELM MOSBLECH. Sommerlandskab med en landsby.

Olie på lærred, impasto malestil, signeret nederst til højre, 60 cm x 70 cm Carl Wilhelm Mosblech, (1868 - 1934).

Lærred med en restaurering.

Få foretaget en gratis vurdering!

Lærred med en restaurering.

Daniel Meyer Antiquitäten und Auktionen
Antal besøg: 1.862