SKRIVEBORD, rokoko, 20. århundrede.

3344987. SKRIVEBORD, rokoko, 20. århundrede.

Skrivebord i egetræ med snitdetaljer, egetræ og bøg indretning. 5 udtræksskuffer foran og en hylde bagpå. Nedenfor er markeret 1138.

Længde 165, bredde 95, højde 75 cm.

Brugsslitage. Mærker og ridser. Delvis blegning.

Nøgle/nøgler findes

Få foretaget en gratis vurdering!

Nøgle/nøgler findes

Antal besøg: 844