334458. JADE-SCHNITZEREI, CHINA. Dame bærer en fjer som vifte, beskadiget.
Fremstillet af et stykke lysegrøn jade, Kina 20. århundrede. højde ca. 18,5 cm.
Der mangler et større stykke på den synlige side til højre, spidsen af spidsen er knækket til venstre. alderstegn.