JEAN DIDIER DÉBUT 1824 - 1893. "Tunesisk smed".

334055. JEAN DIDIER DÉBUT 1824 - 1893. "Tunesisk smed".

Zinkstøbt malet kold, fuldplastisk repræsentation af en tunesisk smed med tang og hammer, signeret på bunden, højde 30 cm.

den indsatte hammer mangler, hårgrænsen på højre skulder.

Få foretaget en gratis vurdering!

Daniel Meyer Antiquitäten und Auktionen
Antal besøg: 1.317