TYRA LUNDGREN. VASE, ARABISK.

TYRA  LUNDGREN. VASE, ARABISK.
3337324. TYRA LUNDGREN. VASE, ARABISK.

Monogram signeret 1929, porcelæn med hvid glasur og forgyldte kanter, med klassiserende figurmotiver i relief, der skildrer de tre graces, højde 28 cm.

Ingen anmærkninger.

Kunstner/designer

Tyra Lundgren (1897–1979)

Få foretaget en gratis vurdering!

Ingen anmærkninger.

Kunstner/designer

Tyra Lundgren (1897–1979)

Antal besøg: 921