SPISESTUE, 11 dele, birk, 2 indlæg, Karl Johan stil, 1940'erne.

333660. SPISESTUE, 11 dele, birk, 2 indlæg, Karl Johan stil, 1940'erne.

Udført hos Yngve Iverson, Småland Borddiameter ca 114, højde 77 cm 2 Indsatsplader bredde 50 cm 8 Stole ryghøjde 87, sædehøjde 47, sædedybde 38 cm.

Bordpladen med pletter, mindre ridser. En indsatsplade i et andet materiale. Ellers Brugsslitage.
Stole med Brugsslitage og en stol uden sæde. Stole med 2 forskellige mønstre.

Få foretaget en gratis vurdering!

Nyköpings Auktionsverk
Antal besøg: 1.241