333629. HANNS-JOACHIM KLUG. "Golgata i dag, 1958".
Hanns-Joachim Klug (09/03/1928 Hannover - 05/31/2013 Hannover); i dette parti olie på lærred, signeret nederst til højre og påskrevet og dateret på bagsiden, indrammet. mål ca. 104,5x89,5 cm.
Forskellige buler, noget tilsmudsede. samleobjekt.