SOFA og LÆNESTOL, mahogni, rokoko stil. 1900-tallet.

333420. SOFA og LÆNESTOL, mahogni, rokoko stil. 1900-tallet.

Udskåret dekoration i form af roser. Betrukket med løvegult møbelstof med medaljoner.
Sofa, længde 135 cm, ryghøjde 100 cm.

Brugsslitage, ridser, mærker.

Få foretaget en gratis vurdering!

Brugsslitage, ridser, mærker.

Antal besøg: 1.304