ROCK CRYSTAL RING, sølv signeret Sten & Laine Finland.

333370. ROCK CRYSTAL RING, sølv signeret Sten & Laine Finland.

Elegant designerring lavet af 925 sølv og stemplet, plus skiltet for Sten & Laine Finland.
Rundt ringhoved sæt med en rund facetteret bjergkrystal i en glat indstilling, delvist omgivet af en satineret halvmåne.
Ringskaft fabriksbearbejdet åben i bunden, let at ændre størrelse.
Ringbåndets indre diameter 18,5 mm = ringstørrelse 57 Ringhoveddiameter 12,5 mm Stendiameter 7,5 mm Vægt 3,00 gram.

meget velbevarede, pæne smykker.

Få foretaget en gratis vurdering!

Inter-Arte
Antal besøg: 2.147