FLEMMING AGGER. Et par standerlamper, model 369, Le Klint, Danmark, (2).

3331997. FLEMMING AGGER. Et par standerlamper, model 369, Le Klint, Danmark, (2).

Et par model 369 standerlamper med sortlakeret stamme og fod, plisseret skærm, af Flemming Agger for Le Klint.
Højde: 160,2-163,4 cm.
Skærm diameter: 57-59 cm.

Almindelig alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker.
Lamperne virkede på vurderingstidspunktet.
Der gives ikke funktionsgaranti.

Tema

Kvalitetsauktion – March

Få foretaget en gratis vurdering!

Højde: 160,2-163,4 cm.
Skærm diameter: 57-59 cm.

Tema

Kvalitetsauktion – March

Antal besøg: 722