3331549. ANTON KAISER. „Hedmark“. Olie på hardboard.
Anton Kaiser (født 1928) var en tysk maler. Signeret nede t.h.: A. Kaiser. Verso galleri etiket. indrammet Dimensioner ca. Ramme 40 x 34,5 cm, maleri 28,5 x 23,5 cm.