332936. BØRNESERVICE / DUKKESERVICE, 15 stk., porcelæn, "Pyret", Wilhelm Kåge, Gustafsberg, første halvdel af det 20. århundrede.
1 kaffekande, højde 13 cm.
6 kopper, højde 3,5 cm.
6 fade, diameter 9,5 cm.
1 flødekande, højde 4,5 cm.
1 sukkerskål, diameter 6,5 cm.
Brugsslitage, flødekande med Kantstødt.