CARL LARSSON. EFTER, TRYK PÅ. „CHRISTMAS ALIEN“.

3326864. CARL LARSSON. EFTER, TRYK PÅ. „CHRISTMAS ALIEN“.

Monogram signeret og dateret 1905 på tryk. Billedmål: ca. 32 x 23 cm. Rammemål: ca. 51,5 x 40 cm.

Bladet med lidt gulfarvning og lille tåre i bunden. Pletten.

Kunstner/designer

Carl Larsson (1853–1919)

Få foretaget en gratis vurdering!

Kunstner/designer

Carl Larsson (1853–1919)

Antal besøg: 343