332649. VÆGUR, træ, Union-Stjärnsund, Hedemora, 1900-tallet.
Træramme med glasindsatser. Emaljeskive mærket Union-Stjärnsund, Hedemora. Aftagelig skåret våbenskjold. Key sam pendul tilgængelig.
Højde inkl. krone 53 cm.
Brugsslitage, mindre skader på blomsterdetaljer, pendul med ridser, ikke funktionstestet.
Nøgle/nøgler findes