CARL AMELN, akvarel, „Vind“, signeret og dateret 2014.

3325718. CARL AMELN, akvarel, „Vind“, signeret og dateret 2014.

Karmmål ca. 42 x 52 cm, billedmål ca. 28 x 38 cm.
Informationsark på illustrationen a tergo. Kunstneren er også kendt som ansigtet på Kalles kaviar.

Brugsslitage. Ikke undersøgt uden for rammen.

Få foretaget en gratis vurdering!

Antal besøg: 345