33255. Kommode, Hovedstil, 20. århundrede.
Stenplade, fineret i jacaranda og birk, indlæg med feston og musikerengel, dekorative elementer og beslag i bronze. Nøgle medfølger. Længde 95, bredde 53, højde 82 cm.