SKAB, mahogni og birk, Erik Mattsson, Möbelbolaget Tranås, 1940'erne.

332317. SKAB, mahogni og birk, Erik Mattsson, Möbelbolaget Tranås, 1940'erne.

Intarsia dekoration i form af blomsterstængler og fugle. Indretning med fire skuffer og hylder.
Højde 136,7 cm, bredde 112,5 cm, dybde 43 cm.

Brugsslitage, ridser, mærker.

Nøgle/nøgler findes

Få foretaget en gratis vurdering!

Brugsslitage, ridser, mærker.

Nøgle/nøgler findes

Antal besøg: 4.372