332317. SKAB, mahogni og birk, Erik Mattsson, Möbelbolaget Tranås, 1940'erne.
Intarsia dekoration i form af blomsterstængler og fugle. Indretning med fire skuffer og hylder.
Højde 136,7 cm, bredde 112,5 cm, dybde 43 cm.
Brugsslitage, ridser, mærker.
Nøgle/nøgler findes