WANDA LUBELSKA. Nøgenmodel, olie på Panel, signeret og dateret Wanda 1959.
332031. WANDA LUBELSKA. Nøgenmodel, olie på Panel, signeret og dateret Wanda 1959.
Wanda Lubelska blev uddannet på Kunstskolen i Gdansk og på Royal Academy of Art i Stockholm, efter at have flyttet til USA i 1968 blev hun en anerkendt grafisk designer.
Mål: 49x61 cm.
Mål: 49x61 cm.