WANDA LUBELSKA. Nøgenmotiv, olie på Panel, signeret og dateret Wanda 1961.
332025. WANDA LUBELSKA. Nøgenmotiv, olie på Panel, signeret og dateret Wanda 1961.
Wanda Lubelska blev uddannet på Kunstskolen i Gdansk og på Royal Academy of Art i Stockholm, efter at have flyttet til USA i 1968 blev hun en anerkendt grafisk designer.
Mål: 91x61 cm.
Mål: 91x61 cm.