ROBERT EBERS. 1926-, olie på lærred, signeret, dateret -69.

332010. ROBERT EBERS. 1926-, olie på lærred, signeret, dateret -69.

Robert Ebers, 1926- Studier i USA for Max Beckman. Derefter til Mexico, i 1949 videre til kunstakademiet i Paris. Opholdt sig en kort periode hos J. Miro 1953 til Stockholm med blandt andet et kort ophold hos I Grünerwald, igen USA 1962 Ca 243 x 143.

Revnet, uindrammet.

Få foretaget en gratis vurdering!

Revnet, uindrammet.

Antal besøg: 2.657