331919. RAM, slutningen af det 19. århundrede.
Bronseret med dekoration af akantusblade og bugtende kant. Højde udvendig 95, højde indvendig mål 60, længde udvendig 126, længde indvendig mål 87 cm.
Skader på pastellaget og mindre dekorative dele mangler.