WALTER ROHRBACH. „Heathland med får“. Olie på træ.
3317273. WALTER ROHRBACH. „Heathland med får“. Olie på træ.
Walter Rohrbach (1939-2021), var en tysk maler. Signeret nede t.h.: W. Rohrbach. Dejlig indramning. Dimensioner ca. Maleri 18 x 13 cm, ramme 33 x 28 cm.