DORA RUSSELL, SECOND HALF 20TH CENTURY. TWILIGHT TRAWL.
3314751. DORA RUSSELL, SECOND HALF 20TH CENTURY. TWILIGHT TRAWL.
kunstner signeret, titlet og nummereret tryk 12/46, monteret og indrammet, 69,5cm x 49cm samlet, og Charles Littleworth, slutningen af det 20. århundrede - Water Meadows at Clatford (Hampshire), signeret og dateret 1999, akvarel, monteret og indrammet, 41cm x 51cm samlet (2).
Dora Russell, lidt farvning og misfarvning, Littleworth, generelt god stand.