QATAR, Indien, begyndelsen af det 19. århundrede.

331310. QATAR, Indien, begyndelsen af det 19. århundrede.

Katar såkaldt push-dolk med dekoration af blomster på håndtaget, både indvendig og udvendig langs siderne, belagt med sølv, gammel uberørt patina, længde 41 cm.

Brugsslitage.

Få foretaget en gratis vurdering!

Brugsslitage.

Antal besøg: 4.231