SALONGRUPPE, 3 dele, rokokostil, 20. århundrede.

330961. SALONGRUPPE, 3 dele, rokokostil, 20. århundrede.

Faste polstrede sæder og ryg beklædt i sølvfarvet stof med blomsterdekoration. Rammer lavet af træ. Snitte kroner i form af blomster og blade og rammer med afskårne dekorationer af drueklaser i bunden.
To-personers sofa, længde 148, sædehøjde 41 cm.
To lænestole, sædehøjde 41 cm.

Brugsslitage, stødmærker, mindre pletter, broderi løsnet et par steder.

Få foretaget en gratis vurdering!

Gästriklands Auktionskammare
Antal besøg: 977