MARIANNE WESTMAN. Vase, stentøj, signeret, Rörstrands Ateljér.

3308959. MARIANNE WESTMAN. Vase, stentøj, signeret, Rörstrands Ateljér.

Glaseret i blå nuancer signeret R MW Sverige.
Højde 16 cm.

Objektet er udstillet på Nybrogatan 32.

Mindre slitage, mindre mærker.

Kunstner/designer

Marianne Westman (1928–2007)

Tema

Modern Ceramic

Få foretaget en gratis vurdering!

Højde 16 cm.

Kunstner/designer

Marianne Westman (1928–2007)

Tema

Modern Ceramic

Antal besøg: 494