3308783. SUGERØR, 2 stk. sølv, Lars Söderström (1815-1833). Umeå, 1828 og Johan Mauritz Corth (1837-1875), Nyköping, 1859. Vægt 89 gram.
Større, sølv, Lars Söderström, Umeå, 1828, længde 20,5 cm, vægt 52 gram.
Klapvogn, sølv, Johan Mauritz Corth, Nyköping, 1896, længde 22, vægt 37 gram.
Slid og slitage. Ridser. Monogram.