SALONGRUPPE, 3 dele, rokokostil, 20. århundrede.

330579. SALONGRUPPE, 3 dele, rokokostil, 20. århundrede.

Faste polstrede sæder og ryg beklædt med blå- og hvidstribet stof. Klip toppen af blomster og blade. På træramme med buede ben. Armlæn af træ.
To-personers sofa, længde 142, sædehøjde 40 cm.
To lænestole, sædehøjde 40 cm.

Brugsslitage, ujævnheder, pletter.

Få foretaget en gratis vurdering!

Gästriklands Auktionskammare
Antal besøg: 1.018