Med drejede forben, fineret i birk, tilstoppede originale låse, messingbeslag. Længde: ca 103, Bredde: ca 48, Højde: 84 cm.
Alders- og Brugsslitage, ringmærker på skive. Tilstoppede originale låse, senere beslag.