HEINZ HOHENDORFF. stilleben. Vilde, ekspressionistiske sommerblomster.

330007. HEINZ HOHENDORFF. stilleben. Vilde, ekspressionistiske sommerblomster.

Heinz Hohendorff (1917 - 2003, Tyskland); Olie på lærred, 1970'erne, signeret øverst til venstre, uindrammet. mål ca. 40x80 cm.

Mindre alderstegn.

Få foretaget en gratis vurdering!

Mindre alderstegn.

HannoVerum
Antal besøg: 3.013