SERVICEDELE, porcelæn, Röstrand.

329930. SERVICEDELE, porcelæn, Röstrand.

3 kaffekander, hvoraf den ene mangler låg.
2 mælkekander.
1 tekande, låg mangler.
2 sukkerskåle.
4 kaffekopper med 12 underkopper.
8 tefat.
6 serveringsfade, længde 22,5 cm.
2 serveringsfade, 27,5 cm.

Slitage, Kantstødt, revner. Låg mangler delvist.

Få foretaget en gratis vurdering!

2 mælkekander.
1 tekande, låg mangler.
2 sukkerskåle.
8 tefat.
2 serveringsfade, 27,5 cm.

Antal besøg: 1.510