ERIK REIMHULT. Lamper, et par. Rokoko stil. Underskrevet.

329744. ERIK REIMHULT. Lamper, et par. Rokoko stil. Underskrevet.

Højde 30 cm.
Rigt skåret indretning. En lampet bærer en signatur.

Lampebeslag sidder løst på lampetterne. Brugsslitage.

Kunstner/designer

Erik Reimhult (1915–1999)

Få foretaget en gratis vurdering!

Højde 30 cm.

Kunstner/designer

Erik Reimhult (1915–1999)

Antal besøg: 1.018