En ekstra lang sølvhalskæde, der kan udvides med perlemor og kubiske zirkoner.
Denne ekstra lange halskæde har 7 kløverformede links med perlemor, hver omgivet af små runde hvide kubiske zirkoner.
Yderligere 10 rundskårne hvide kubiske zirkoner er brillesættet til kæden.
Kæden måler 68 cm i længden, men kan udvides til 73 cm. Den er udstyret med en hummerklolås.
Denne halskæde er i sterlingsølv, testet og stemplet „925".
Vægt: 12,8 gram.
Som ny/god.