329384. LOTTE LASERSTEIN. Kvindeportræt, olie på lærred, signeret og dateret 1957.
90 x 72 cm Portræt forestillende Kerstin Bruun, korpschef i Södra Kalmar amt LK 1927-1943. Formand for Kalmar LFB 1943-1957.
Mindre slitage.
Smuds. Der er farvetab.
Lotte Laserstein (1898–1993)