ALVAR AALTO. SOFABORD, Artek.

ALVAR AALTO. SOFABORD, Artek.
3286643. ALVAR AALTO. SOFABORD, Artek.

Rektangulær hvid lamineret plade, sarger og ben i birk. Længde 150, bredde 75, højde 56 cm.

Brugsslitage, mindre ridser og slagmærker.

Kunstner/designer

Alvar Aalto (1898–1976)

Få foretaget en gratis vurdering!

Kunstner/designer

Alvar Aalto (1898–1976)

Antal besøg: 1.434