328642. ANTTI FAVÉN. Udsigt over Suomen-fæstningen, Helsinki, Finland, Sign. 1931 olie på lærred.
120 x 81 cm.
Efter sigende en gave fra kunstneren til den nuværende ejers far, som var en meget god ven af kunstneren og hjalp ham under Anden Verdenskrig.
120 x 81 cm.