ANTTI FAVÉN. Udsigt over Suomen-fæstningen, Helsinki, Finland, Sign. 1931 olie på lærred.

328642. ANTTI FAVÉN. Udsigt over Suomen-fæstningen, Helsinki, Finland, Sign. 1931 olie på lærred.

120 x 81 cm.
Efter sigende en gave fra kunstneren til den nuværende ejers far, som var en meget god ven af kunstneren og hjalp ham under Anden Verdenskrig.

Mindre Overfladeslitage.

Få foretaget en gratis vurdering!

120 x 81 cm.

Mindre Overfladeslitage.

Antal besøg: 12.439