LARS HELLSTEN. Skål/underkop, glas, Orrefors, Signeret.

3284194. LARS HELLSTEN. Skål/underkop, glas, Orrefors, Signeret.

Bemærk størrelsen!

Højde: ca 13 cm.
Diameter: ca. 45 cm.

Signeret: „orrefors 959420 Lars Hellsten EA 1-89".

Små ridser i bunden.

Kunstner/designer

Lars Hellsten (Født 1933)

Tema

Golden Nuggets from the Kingdom of Glass

Få foretaget en gratis vurdering!

Bemærk størrelsen!

Højde: ca 13 cm.
Diameter: ca. 45 cm.

Små ridser i bunden.

Kunstner/designer

Lars Hellsten (Født 1933)

Tema

Antal besøg: 510