VASE, DAUM FRÈRES.

VASE, DAUM FRÈRES.
3279688. VASE, DAUM FRÈRES.

Art Nouveau, flettet glas i nuancer af blå og grøn, med ætset og emaljemalet sommerlandskab, signeret „DAUM NANCY B.S.„og med korset af Lorraine, højde 25 cm.

Let håndteringsslitage.

Tema

French Art Glass

Få foretaget en gratis vurdering!
3279688. VASE, DAUM FRÈRES.

Let håndteringsslitage.

Tema

French Art Glass

Antal besøg: 733