327783. Sæt , 6 dele, Erik Höglund, Boda, 1960'erne.
Tønde i ravfarvet glasmasse. Indretning af kyssende par. 24,5x12 cm. usigneret Tønde i ravfarvet glasmasse. Indretning af mand med fugl. 24,5x12 cm. Signeret H 873/C.
4 små retter. Tre i grøn glasmasse, en i orange glasmasse. Dekoration af kat og okse. Diameter ca 7 cm. To er mærket Boda Sweden Erik Höglund. Usigneret.
Brugstilstand.
Rapport.
Enkelte dele med mange ridser.
To dele med fabrikationsfejl.
Brugstilstand.
Rapport.
To dele med fabrikationsfejl.