327637. Instruktørstol i bog og lærred, Nordiska kompaniet, midten af det 20. århundrede.
Stol i direktørmodel. Stel af bøgetræ med sæde og ryglæn i let kanvas.
Messing detaljer.
Højde 73 cm.
Bredde 63 cm.
Bejdset og let knækket lærred.
Rapport.
Brugsslitage.
Messingdetaljer let plettet.