327518. MAP, British Isles, C. Diercke - T. Lagerstedt, Nordstedt skoleafdeling, Stockholm.
Proveniens Nicolaiscolan, Nyköping C. Diercke - T. Lagerstedt, "Brittiska Öarna", Nordstedts skoleafdeling, Stockholm, 1955, 235 x 184 cm.
Brugsslitage, folder og småskader.