SOFABORD, teak, Grete Jalk, Glostrup Möbelfabrik, Danmark, 1960'erne.
326967. SOFABORD, teak, Grete Jalk, Glostrup Möbelfabrik, Danmark, 1960'erne.
Sofabord, teaktræ, opadvendte kanter langs langsiderne, magasinhylde under, mærket med label Danish Design, Glostrup Möbelfabrik, Made in Denmark. Længde 161, bredde 60, højde 51 cm.
Brugsslitage i form af ridser og pletter.
Bordplade løs.
Bordplade løs.