EINAR EMLAND. Olie på lærred, dansepar, signeret Emland.

326402. EINAR EMLAND. Olie på lærred, dansepar, signeret Emland.

38x47 cm.

Einar Emland (oprindeligt Hansson) født 1916 i Ystad, død 1994 i Malmø.

Tab af farve.

Kunstner/designer

Einar Emland (1916–1994)

Få foretaget en gratis vurdering!

38x47 cm.

Tab af farve.

Kunstner/designer

Einar Emland (1916–1994)

Antal besøg: 2.312