GUNNAR NYLUND. Vase med hank, stentøj, Rörstrand.

326245. GUNNAR NYLUND. Vase med hank, stentøj, Rörstrand.

Gråblå cembaloglasur. Signeret GN AVE. Højde 36 cm.

Brugsslitage.

Kunstner/designer

Gunnar Nylund (1904–1997)

Få foretaget en gratis vurdering!

Brugsslitage.

Kunstner/designer

Gunnar Nylund (1904–1997)

Antal besøg: 1.257