3258181. MODERNE KINESISK JADE SPÆNDE & DIVERSE GENSTANDE.
En moderne kinesisk jadebæltekrog, udskåret i form af en buddhistisk løve (6,5 cm høj),), en tyndvægget teskål malet med sommerfugle (8 cm diameter) og figurer i terracotta krigerstil. Også med en moderne grøn glashest og træstativ (hesten er signeret, men umulig at læse (24 cm høj).
Jade, lille chip til et horn.
Teskål, revnet
Hest, et stykke brudt og løs fra bunden af sadlen
Tallene virker generelt fine.
Jade, lille chip til et horn.
Teskål, revnet
Tallene virker generelt fine.