325459. STOLE, træ, 4 stk, Thonet stil nr. 14, første halvdel af det 20. århundrede.
Stole med rygløkker i bøjet træ 2 malet hvide, 2 bejdset brun Ryghøjde 90 cm Thonet er designet af Michael Thonet i 1859.
Brugsslitage Ridser, donkraft, skrammer. Hvidt par oprindeligt brunt.