325254. STRENGREYLDE og HATEREYLDE, første halvdel/midten af det 20. århundrede.
Strengehylde: "BFB hylde", Stockholm. Gavlængde 77 cm, hyldelængde 78 cm.
Hattehylde, funktionel, længde 116 cm.
Slitage, ridser, mærker, finerskader på hylderne. De nederste dele af vægbeslagene på hattehylden er savet af.