325228. OLLE LUNDMARK. Kniv, samisk arbejde, monogram signeret "OL". Anden halvdel af det 20. århundrede.
Skaft i horn og mauser birk. Stålklinge, længde 85 mm. Skede i læder og horn med rig dekoration. Samlet længde 240 mm.
Brugs- og aldersrelateret slid.